Obowiązkowy audyt energetyczny w przedsiębiorstwie

W 2016 roku w życie weszły nowe przepisy, zgodnie z którymi każde przedsiębiorstwo, w którym zatrudnione jest więcej niż 250 osób, musi zlecić specjalistom wykonanie audytu energetycznego firmy. Wymóg ten nie jest jednak wyłącznie obowiązkiem, ponieważ dzięki takiemu audytowi przedsiębiorcy uzyskują informacje, które pozwalają im na maksymalną optymalizację efektywności energetycznej, której wynikiem będzie obniżenie kosztów prowadzenia firmy. Warto zatem taki audyt przeprowadzić.

Zgłoś się po bezpłany audyt

Co to jest audyt energetyczny?

W dużym skrócie: audyt energetyczny to złożona procedura, która polega na niezwykle precyzyjnym określeniu i zidentyfikowaniu obszarów zużycia energii w przedsiębiorstwie. Podczas takiego audytu weryfikuje się działanie i parametry elementów, instalacji i urządzeń, które korzystają w firmie z energii elektrycznej. Cała procedura realizowana jest przez osoby z zewnątrz, które na jej końcu sporządzają dokument zawierający informacje, co należy poprawić, aby zmniejszyć zużycie energii w przedsiębiorstwie.

Audyt energetyczny - cena

Ze względu na formę i złożoność całego procesu, jakim jest audyt energetyczny, nie można ustalić sztywnego cennika zawierającego stałe ceny. To, ile będzie kosztować przeprowadzenie audytu energetycznego, zależy od wielu czynników, m.in. rozmiaru przedsiębiorstwa, liczby pracowników, kompletność dokumentacji technicznej budynku czy zakresu planowanych modernizacji. Wstępny koszt takiego audytu może wydawać się początkowo wysoki, jednak dzięki zlokalizowaniu i zdiagnozowaniu problemów z energetyką w budynku, można zaoszczędzić wielokrotnie więcej, a więc zamówienie takiego audytu z pewnością dosyć szybko się zwróci. Warto jest więc zainwestować, aby potem cieszyć się efektywnością działających w przedsiębiorstwie urządzeń i instalacji.

Audyt energetyczny - kto wykonuje?

Audytu energetycznego nie może wykonać byle kto czy osoba zatrudniona w firmie. Musi być to zewnętrzny specjalista posiadający odpowiednią wiedzę, certyfikaty, no i oczywiście umiejętności oraz narzędzia. Tylko w ten sposób będziemy mieli pewność, że sporządzona przez osobę przeprowadzającą audyt notatka w stu procentach pokrywa się ze stanem rzeczywistym.

Na rynku funkcjonuje wiele firm, które w swoich wachlarzach usług posiadają właśnie audyt energetyczny. Jednym z takich przedsiębiorstw jest Luxmat. Firma ta działa już od wielu lat, oferując swoim klientom wiele różnych usług, których wykonanie zawsze jest bardzo wysokiej jakości. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie zamówić audyt energetyczny swojego przedsiębiorstwa, to zdecydowanie powinieneś skontaktować się właśnie z nimi.

Oferta usług Luxmat

Luxmat to przedsiębiorstwo, które działa na rynku już od wielu lat, cały czas dostarczając profesjonalne rozwiązania do klientów i realizując dla nich usługi wysokiej jakości. Dzięki bogatemu doświadczeniu i wyjątkowej kadrze pracowników, którzy są specjalistami w swoich dziedzinach, firma może realizować szereg usług związanych z audytowaniem i modernizacją instalacji elektrycznych w budynkach mieszkalnych i przedsiębiorstwach.

Wśród usług, które wykonuje Luxmat, znajduje się m.in. modernizacja oświetlenia. Firma oferuje wymianę systemu oświetleniowego w biurze na LED, a także wymianę oświetlenia w halach produkcyjnych, halach magazynowych i na halach przemysłowych. Oprócz tego zajmuje się przeprowadzaniem audytów energetycznych i audytów oświetlenia. Jeżeli chcesz zmodernizować swoje przedsiębiorstwo do obecnie panujących standardów, to właśnie Luxmat jest miejscem, do którego powinieneś w pierwszej kolejności się udać.

Luxmat - opinie

Poszukiwałem firmy, która przeprowadzi w moim domu audyt energetyczny i audyt oświetlenia za jednym zamachem. Czytając opinie w internecie trafiłem na luxmat i bardzo spodobała mi się ich oferta, więc postanowiłem się z nimi skontaktować. Muszę przyznać, że dawno nie miałem do czynienia z tak profesjonalną obsługą klienta, która doskonale rozmumiała czego oczekuję i czego potrzebuję. To naprawdę przedsiębiorstwo godne polecenia - ja jestem bardzo zadowolony z ich usług.


Andrzej

Chciałem przeprowadzić modernizację oświetlenia w swojej firmie, ponieważ zauważyłem, że zużywa ono zdecydowanie za dużo energii, przez co rachunki za prąd są nieprawdopodobnie wysokie. Specjaliści z Luxmat przeprowadzili bardzo wnikliwy audyt, który wykazał jeszcze kilka nieprawidłowości, dzięki czemu dziś oszczędzam na energii bardzo dużo. Mogę więc szczerze przyznać, że zdecydowanie warto - profesjonalna obsługa i atrakcyjne ceny to wisienka na torcie.


Tomasz

Prowadzę dosyć dużą firmę i musiałam przeprowadzić audyt energetyczny, który w 2016 roku stał się obowiązkiem dla niektórych przedsiębiorstw. Postanowiłam skorzystać z oferty firmy Luxmat, którą polecił mi znajomy z branży. Audyt wykazał całkiem sporo problemów, jednak dzięki wyeliminowaniu ich, dziś mogę cieszyć się bardzo niskimi opłatami za energię, mimo że hala produkcyjna działa pełną parą, tak samo jak wszystkie pozostałe, co w moim biznesie ma ogromne znaczenie.


Julia

Kiedy potrzebowałam audytu oświetlenia przed przeprowadzeniem modernizacji, zgłosiłam się po jego realizację do Luxmat. Uważam że to był doskonały wybór, bo dawno żadna firma nie zrobiła na mnie tak pozytywnego wrażenia, jak właśnie oni. Gorąco polecam wszystkim przedsiębiorcom, którzy prowadzą większe firmy i nie tylko - z pewnością się nie zawiedziecie!


Kasia

W mojej firmie zatrudniam ponad 250 osób, więc zgodnie z przepisami musiałem przeprowadzić w pewnym momencie audyt energetyczny. Postawiłem na Luxmat, ponieważ zachęciła mnie oferta tego przedsiębiorstwa. Dziś wiem, że to był doskonały wybór - w pełni profesjonalne, indywidualne podejście do klienta, szeroki wachlarz usług, wyśmienity kontakt i atrakcyjne ceny - to dokładnie to, czego oczekiwałem!


Paweł

Mogę szczerze polecić firmę luxmat każdemu właścicielowi budynku mieszkalnego. Kiedy potrzebowałem audytu energetycznego, zgłosiłem się właśnie do nich i nie żałuję ani złotówki, którą wydałem na realizację tej usługi. Pełen profesjonalizm, bardzo precyzyjnie sporządzona notatka - dzięki nim dowiedziałem się, gdzie co miesiąc ucieka mi tyle energii, co pozwoliło mi zaplanować modernizację, dzięki której zacząłem w końcu oszczędzać!


Bartosz